Diana MägiPerekonstellöör

Olen lõpetanud perekonstellatsioonide väljaõppe Moskva Konsulteerimise ja Süsteemsete Lahenduste Instituudi ja Konstellatsiooni ja Teadliku Arengu Instituudi (KTAI) koostööprogrammis, õpetajateks Kalmer Kase, Olga Knjazeva, Tiiu Bolzmann, Stephan Hausner, Vlad Syritsa, aastal 2022. Käesolevaga jätkan KTAI’s struktuursete konstellatsioonide õpinguid.

Olen end aastate jooksul täiendanud erinevates eluvaldkondades ja leidnud, et elukestev õpe on kõige sobilikum just mulle. Leides endale midagi sellist, mis mulle huvi pakub, siis selles end täiendan ja omandan. Olen läbinud Holistika Instituudis programmi “Aasta iseendale” ning plaanin jätkata ka terapeudi koolitusel. Alar Krautmanni Terviseakadeemias loodusterapeudi koolituse koos erinevate massaažidega. Varasemalt olen õppinud ja läbinud erinevaid erialasid ja mind võib kutsuda nn „Hunt Kriimsilm ja tema 99 ametit“. Teen nimelt seda, mida süda ja hing soovib ning kutsub ja täpselt niikaua kui ma tunnen, et seda minul vaja teha on. Samuti panen kaarte ning kasutan vajadusel neid ka konstellatsioonides.

Konstellatsioonide juurde jõudsin 2020. aasta suvel, sest massaaže tehes sain aru, et massaažidega saab inimest aidata ainult teatud piirini, isegi siis, kui näed ära, kust liinist ja kui kaugelt probleem tegelikult alguse on saanud – jäi sellest väheseks ja minu jaoks kuidagi poolikuks. Seetõttu hakkasin otsima teisi lahendusi, kuidas saan inimesi paremini aidata ja peale esimest konstellatsioonikogemust, olin ma „müüdud“. Tänu konstellatsioonidele olen saanud oma elus ja peresüsteemis väga palju asju lahendatud ning tunnen, et saan selle kaudu ka teisi aidata. Konstellatsioonid on näidanud, et   olen jõudnud oma tõelise südamekutseni. Olen osalenud Tiiu Bolzmanni, Stephan Hausneri, Joan Corbalan’i, Susana Sciarresi, Ants Rootslase seminaridel ja töötubades. Leian, et konstellatsioonid on midagi, mille täiendamisest ei saa kunagi küllalt. Iga konstellöör teeb töid, samade tööriistadega, erinevalt ja omamoodi. Ja see ongi asja kõige suurem võlu – igale inimesele on olemas just temale sobiv konstellöör.

Teen konstellatsioone peamiselt Lõuna-Eestis, aga ka Tallinnas ja Pärnus ning vahest ka Rootsis.