Jaana SaarPerekonstellöör, struktuurne konstellöör

Sertifitseeritud transpersonaalne keha-hüpno- ja psühhoterapeut ja terapeutiline konstellöör, külalisõppejõud erakoolis „Teadlik Mina“, koolitaja ja grupiterapeut.

Minu erialanimetus ei hõlma kõike, mida oma igapäevatöös terapeudina olen omandanud ja kasutan. Kõige enam võtab minu, 8 aastaga väljakujunenud käekirja kokku: transpersonaalne ja terapeutiline. Ehk nii nagu iga inimene on erinev, nii on ka lähenemisviisid ja terapeutilised võtted, kohandatud vastavalt kliendile. Klient ei pea mahtuma teooriatesse ja etteantud raamidesse vaid terapeudina on minu kohus luua iga ühe jaoks talle sobiv tervendav vorm.

Minu jaoks on inimene tervik ja kui kuskil on raskus, siis mõjutab see kõiki süsteeme, millega kokkupuututakse – pere, suhted, töö, lapsed, tervis, generatsioonid jne. Seega, ükskõik millise küsimusega minu poole pöördutakse, peegeldab see alati mingit tasakaalutust inimeses endas. Kas see on seal ammu, päritud või hiljuti tekkinud, ei ole vahet. Kõigel on põhjus ja seetõttu ka tagajärg. See on see, mida mina usun ja mida minu praktika on alati kinnitanud. Seoste nähtavaks tegemiseks on väga palju erinevaid võimalusi ja sõltub alati ka kliendist endast. Kuid mis on kindel, et kui tekib äratundmise hetk, siis toimub inimese sees nihe ja kliendi kirjelduste järgi on tajutav kergus, rohkem õhku, pingelangus, rahu ja rõõm. Isegi kui esialgu on seda vähem, siis oma teekonda jätkates, kasvab ajas.

Oma pideval arenguteel, olengi keskendunud just sellele, et omandada erinevaid terapeutilisi meetodeid, vaatenurki ja oskusi, liites need omakorda teaduse ja anatoomiaga. Minu õpingud jätkuvad pidevalt ja aina uuematel radadel, et klientide jaoks pakkuda kvaliteetseid teadmisi ja oskusi. Minu jaoks klient on terapeudiga võrdne ja see on alati koostöö, mille tulemused sõltuvad mõlemast ja mitte ainult ühest või teisest. Usun, et koostöös on alati suurem jõud. Seetõttu jagan ja toetan alati ka oma kolleege või kliente, kes pakuvad enamat ning seeläbi panustavad tervema tuleviku loomisse järeltulevatele põlvedele.

Koostööd olen teinud Eesti Kaitseliidu, erakool Teadlik Mina, erinevate huvitavate inimestega erinevatelt elualadelt (kaaniteraapia, laktoosi- ja gluteenivaba toitumine, kirjastaja, coach, unekliinik).