Maire TaskaPerekonstellöör, organisatsiooni konstellöör, struktuurne konstellöör

Olen tänaseks teinud tuhandeid konstellatsioonitöid ja armastan väga oma tööd. Jõudsin süsteemse teraapia ja konstellatsioonimeetodini, kui poja hukkumise järel abi otsisin. Reisin Indiasse, kohtusin inimestega, kes soovitasid mul minna „Tunne ennast ja teisi“ kursusele. Saatsin sinna esialgu oma tütre Helena, kuna leidsin, et talle on sellist kursust rohkem vaja. Nähes aga sõna otseses mõttes mu silme all tütres toimunud muutust, otsustasin ka kursuse läbida. Kõike ise kogedes ja nähes, mida see kursus inimestele annab, kasvas soov ja mõte samasugusest eestikeelsest kursusest. Seetõttu läksin õppima kursuse „Tunne ennast ja teisi“ treeneriks. Kursuse ja järgneva treenerikoolituse jooksul tutvusin ka konstellatsiooni- meetodiga ja alustasin paralleelselt perekonstellööri õpinguid Riias. Alates 2007. aastast olen töötanud süsteemse paigutaja ehk konstellöörina ning teen jätkuvalt oma tööd suure armastuse ja naudinguga.

Kasutan oma töös erinevaid tehnikaid ja meetodeid: perekonstellatsioonid, organisatsioonikonstellatsioonid, töö assotsiatiivsete kaartidega, töö ankrutega, muinasjutu- ja artteraapia, psühhokatalüüs. Olen isiksuse kasvu kursuste treener („Tunne ennast ja teisi“, „Mees ja naine“) ning juhendan erinevatel teemadel konstellatsioonipõhiseid kursusi ja töötubasid. Õpetan ja tutvustan oma loengutel süsteemsest mõtlemist, sellest lähtuvaid põhimõtteid ja reegleid, pere- ja organisatsioonikonstellatsioone. Viin läbi grupikonstellatsioone ning võtan vastu individuaalnõustamisele.

Minu õpingutee:

2019 – Kliendikesksed Struktuursed konstellatsioonid (Moskva Süsteemsete Lahenduste Instituut)

2015 – organisatsiooni konstellöör (Moskva Süsteemsete Lahenduste Instituut)

2010 – muinasjutu teraapia hariduses, psühholoogilises nõustamises ja äris (Praktilise Psühholoogia Instituut IMATON, Peterburg)

2009 – perekonstellöör (Moskva Süsteemsete Lahenduste Instituut)

1982 – ravikehakultuuri instruktor

1982 – ratsaspordi treeneri eriala (Kiievi Kehakultuuri Instituut)

Tallinna 46. Keskkool