Lea SõmerPerekonstellöör

Perekonna süsteemide, millega tegeleb ka perekonstellatsioon, vastu hakkasin huvi tundma juba aastaid tagasi. Olen oma olemuselt alati olnud maailmaparandaja. Olen püüdnud süsteeme korrastada nii vanematega suheldes kui ka väljaspool isiklikku perekonda. Olen olnud usaldustelefonis vabatahtlik, õppinud sotsiaaltööd, olnud lastekaitsetöötaja, kuni taipasin, et sotsiaaltöö perede probleeme ei lahenda, heal juhul vaid leevendab.

Läbi oma teekonna olen püüdnud vaadata abivajajate teemasse sügavamale, püüdes alati tuvastada probleemide juurpõhjuseid.

Meie pere on kasupere kahele teismelisele. Aastast 2009 olen kasuema, sellest ajast olen tegelenud aktiivselt kasuperede teemaga (lapsendajad-, hooldus- ja eestkostepered). Minu tööde fookuses on alati just perekond ja tasakaalu taastamine selles. Alates 2017. aastast olen kasuperedele mentor/toetaja ja 2021. aastast ka tulevastele hooldus-, eestkoste- ja lapsendajaperedele mõeldud PRIDE koolituste läbiviija.

Lõpetasin 2022. aastal perekonstellatsioonide väljaõppe Moskva Konsulteerimise ja Süsteemsete Lahenduste Instituudi ja Konstellatsiooni ja Teadliku Arengu Instituudi koostööprogrammi “Perekonstellatsioonid ja konsulteerimine”. Minu õpetajad on Kalmer Kase, Olga Knjazeva, Tiiu Bolzmann, Stephan Hausner, Vlad Syritsa ja Agnese Karlson.
Olen aastaid olnud vabatahtlik ja vabatahtlike koolitaja usaldustelefonis Eluliin. Selle töö raames sain hulgaliselt kogemusi inimeste abistamisel, läbisin ka pikema koolituse teemal Depressiivsus, suitsidaalse inimese abistamine. Täiendan end pidevalt nii inimese, terapeudi kui ka lapsevanemana. Olen läbinud Kiira Järve Pereteraapia Koolituskeskuses sissejuhatava kursuse perepsühholoogiasse ja pereteraapiasse. Hetkel täiendan ennast Minade kooli terapeudi täiendõppes.

Teen individuaalseid ja grupikonstellatsioone peamiselt Tallinnas ja Saaremaal, kokkuleppel ka mujal.