Meie ühingu ajalugu

Konstellööride koolitamise algatajaks oli psühholoog Olga Knjazeva. Olga oli Riias 2006-2009. aastal toimuva Jauno Psihologiju Centrs-is perekonstellatsioonide väljaõppe Eesti suuna korraldaja, millest kasvasid välja nii hilisemad Eesti konstellöörid kui ka järgmiste Eesti konstellööride põlvkonna koolitajad ning hiljem ka konstellööride professionaalse ühingu alusepanijad.

2010 tõlgiti esimene eestikeelne raamat perekonstellatsioonidest Wilfried Nellesi “Tegelikkuse tervendav jõud”, kus oli kasutusel sõna “konstellatöör”. Raamatu juures oli konsultandiks Norras elav perekonstellöör Tiiu Vilu, kes juba 2008 a. tutvustas Eestis avatud töötubades perekonstellatsioone.

Esimene pikk, kaheksast moodulist toimuv perekonstellööride väljaõppe kursus toimus 2011-2013 a. Koolitajad olid Olga Knjazeva ja Olga Potjmkina, kes tegid koostööd Институт консультирования и системных решений (Konsultatsiooni ja Süsteemsete Lahenduste instituut) ja selle juhi Mihhail Burnjaševiga.

2013 aasta ilmus teine eestikeelne raamat perekonstellatsioonidest Tiiu Bolzmanni „Perekonna varjatud seadused. Suhete käsiraamat sünnist surmani“, kus konsultandiks oli tunnustatud pereterapeut ja pereterapeutide koolitaja Kiira Järv. See raamat pani aluse konstellatsioonide mõistmiseks ja suunas ka eestikeelseid lugejaid mõtlema oma suguvõsa ja saatuse seostele. Tiiu on teinud Eestis perekonstellatsioone töötubasid pereterapeutidele juba aastast 2012.

 

Eesti konstellööride ühingu loomise idee tekkis juba esimese Eestis toimunud konstellööride kursuse lõpetajatel Ülle Pikmal, Maret Vohlal, Maire Taskal ja Asko Talul. Siiski ei olnud aeg veel küps, tegutsevaid konstellööre oli tol hetkel Eestis vähe, eesmärk ei täitunud ja lükkus tulevikku.

Uuesti tuldi kokku ühingu asutamiseks 27.12.2017 aastal Kalmer Kase initsiatiivil.  Selleks ajaks oli konstellatsiooniõppe läbinud ja tegutsevaid konstellööre tunduvalt rohkem, teema oli ka Eesti üldsusele pisut tuttavam, loodud oli järjepidev konstellööride väljaõppe süsteem. Eesti Professionaalsete Konstellööride Assotsiatsiooni asutajate koosolek osalesid: Bärbel Luhari-Err, Danel Raudsepp, Helena Taska, Kalmer Kase, Kristel Rannamees, Maire Taska, Olga Knjazeva ja Olga Potjomkina. Põhikirja esialgse redaktsiooni väljatöötamises panustas Ene Ahas.

Tänase seisuga on meil ühingus üle 100 liikme.

I juhatus 24.05.2018-16.6.2018 Kalmer Kase, Bärbel Luhari-Err, Kristel Rannamees
II juhatus 16.6.2018-17.6.2021 Olga Knjazeva, Alla Raudsepp, Karin London
III juhatus 17.6.2021-käesolev Karin London, Ada Kesonen, Ingrid Tiido. Jana Einart alates 27.03.2023-käesolev