Reet KiselPerekonstellöör, struktuurne konstellöör

Perekonstellatsioonide ja kliendikesksete struktuursete konstellatsioonide spetsialist (Nõustamise ja Süsteemsete Lahenduste Instituudi sertifikaadid aastast 2019)

Kõrghariduse omandasin Tallinna Pedagoogikaülikoolis, kuid pedagoogilist „karjääri“ olen teinud ainult oma perekonnas. Olen töötanud asjaajajana, spordiametnikuna ja restauraatorina, aga põhiliselt pühendunud perele ja kodule.

Olen abielus ja nelja lapse ema. Teatavasti on just lähedased inimesed meie kõige suuremad õpetajad ja ausamad „peeglid“ ning soov olla parem ema ja abikaasa ning tuua oma ellu rohkem rõõmu, harmooniat ja rahulolu viis mind teadlikule enesearengu ja tervenemise rajale.

Alustasin seda teekonda 2010. aastal väga pika, põhjaliku ja intensiivse holistilise regressiooniteraapia kuuriga, mis avardas oluliselt minu arusaamist iseendast, maailmast ja inimeseks olemisest üldse. 2015. aastal õppisin teetatervendamise  (ThetaHealing) kursustel, mis andis teadmised ja oskused, kuidas muuta oma mõtteid, tundeid ja seeläbi ka füüsilist reaalsust (oma elu). Kaks ja pool aastat kestnud konstellatsiooniõpingud õpetasid mind nägema ning mõistma perekonna, suguvõsa ja ajaloo rolli inimese elus. Konstellatsioonid on võimaldanud mul harmoniseerida oma suguvõsa mõjusid ning toonud minu ellu juurde palju selgust, rahu ja rõõmu.

Kõige suuremaks rikkuseks pean inimesi, kellega elu mind on kokku viinud: oma pereliikmeid,  sõpru, õpetajaid, õpingukaaslasi, terapeute. Mida rohkem ma nende abil õppisin, arenesin ja soovitud suunas muutusin, seda suuremaks kasvas minu soov jagada kõike seda head, mida ligimesed minu ellu olid toonud.

Terapeuditööd alustasin vähehaaval 2015. aastal, konstellöörina praktiseerisin juba õpingute ajal 2018. aasta algusest. Teen nii grupitööd kui eraseansse. Pean väga oluliseks kliendikesksust, põhjalikkust ning kõigi osalejate turvalisust. Teen seda tööd armastusega ning armastuse pärast elu ja inimeste vastu.